ul. Turniejowa 39, 30-656 Kraków

Terapia Manualna
Rehabilitacja ortopedyczna

Ból jest ważną, ochronną funkcją organizmu, dlatego też nie należy go lekceważyć.


Dolegliwości bólowe mogą pochodzić z wielu struktur naszego organizmu. Źródłem bólu może być przerośnięta, przykurczona torebka stawowa, uszkodzone więzadła, łąkotek, ciała tłuszczowe, mięśnie oraz przyczepy mięśni do kości, nerwy, a także tkanka łączna otaczająca narządy wewnętrzne.

Właściwe ukierunkowanie terapii wymaga ustalenia, które struktury odpowiadają za aktualne dolegliwości bólowe.

Terapia Manualna jest specjalistyczną dziedziną fizjoterapii, zajmującą się schorzeniami neuro-mięśniowo-szkieletowymi. Metoda ta zakłada kompleksowe podejście do pacjenta i zawiera dokładną diagnostykę w celu ustalenia źródła bólu i przyczyn problemu, następnie plan terapii uwzględniający techniki terapeutyczne oraz zadania funkcjonalne.

Zakres terapii:

 

  • Ból i zmiany zwyrodnieniowe/przeciążeniowe w obrębie stawów obwodowych: biodro, kolano, bark, łokieć, ręka, stopa (ograniczenia ruchomości, niestabilność, urazy/przeciążenia mięśni)
  • Ból i zmiany zwyrodnieniowe/przeciążeniowe w obrębie kręgosłupa i miednicy (dyskopatia, niestabilność, nerwobóle)
  • Postepowanie okołooperacyjne (przygotowanie i terapia po zabiegach ortopedycznych, neurochirurgicznych)
  • Urazy i kontuzje sportowe
 
Gabinet fizjoterapeutyczny w Krakowie
O nas

OpenMedis Centrum Fizjoterapii i Terapii Manualnej to miejsce, gdzie praktyka kliniczna łączy się z pracą naukową aby zapewnić kompleksową opiekę naszym pacjentom. Nasz gabinet rehabilitacyjny w Krakowie to połączenie pasji, doświadczenia i chęci pomocy naszym Pacjentom. Dobry rehabilitant to osoba z pasją, która pragnie pomóc swoim podopiecznym. Z tą myślą powstał i jest rozwijany nasz gabinet rehabilitacyjny, który oferuje profesjonalną pomoc. Fizjoterapia czy rehabilitacja to proces, który jest długofalowy. Dlatego tak istotnym jego elementem jest fizjoterapeuta, który posiada odpowiednie doświadczenie, wykształcenie a co najważniejsze chęć pracy z pacjentem.

Wyróżnia nas indywidualne i kompleksowe podejście do każdego pacjenta. Plan terapii oparty jest na dokładnym badaniu klinicznym, wiedzy oraz wiarygodnych dowodach naukowych (Evidence Based Medicine).

Naszą specjalizacją jest terapia kręgosłupa, terapia manualna – neurofizjologiczno-ortopedyczna terapia manualna oparta na standardach Międzynarodowej Federacji Ortopedycznych Terapeutów Manualnych (International Federation of Orthopaedic Manipulative Physical Therapists IFOMPT), bazująca na Clinical Reasoning - wnioskowaniu klinicznym i używająca wysoce specyficznego podejścia leczniczego.

Nasz gabinet rehabilitacyjny w Krakowie i jego zespół tworzą osoby pracujące z pasją, pełnym zaangażowaniem i odpowiedzialnością, dbające o rozwój oraz ciągłe podnoszenie kwalifikacji poprzez uczestnictwo w szkoleniach i konferencjach naukowych.

Współpracujemy z wieloma specjalistami z zakresu hematologii, ortopedii, neurochirurgii oraz ginekologii.

ZAPRASZAMY NA KONSULTACJE!