wyślij do wyceny
koszyk (0)
OpenMedis - modele anatomiczne

Home / Modele zwierząt / zoologiczne / weterynaryjne

Promocje
Bestsellery
Modele zwierząt / zoologiczne / weterynaryjne
Anatomiczne modele wysokiej wierności 3D
Fantomy Radiologiczne
Modele anatomiczne
Modele i narzędzia edukacyjne na zamówienie
Plansze anatomiczne
Stół anatomiczny 3D
Symulatory medyczne
Wyposażenie gabinetu
Rodzaj:
zobacz nasz profil na FB
sprawdź nas Instagramie
+48 605 999 769
kontakt@openmedis.pl
Gady
Koń
Koty
Krowa/bydło
Owca
Pies
Świnia
Pozostałe

Modele zwierząt / zoologiczne / weterynaryjne

Modele i symulatory zwierząt – zastosowanie

Model i symulatory z dziedziny weterynarii to narzędzia o zastosowaniu edukacyjnym i demonstracyjnym dla studentów i uczniów. Ułatwiają one naukę w technikach o specjalności weterynaryjnej, wszelkich specjalizacji rolniczych, a także studentom Uczelni Wyższych. Mogą one służyć jako modele do nauki anatomii i topografii narządów a także jako fantomy proceduralne do nauki w zakresie hodowli i rozrodu zwierząt. Świetnie sprawdzają się także w analizie i badaniach anatomicznych poszczególnych struktur zwierząt.

Modele anatomiczne zwierząt – rodzaje

Szeroki gama dostępnych modeli i symulatorów pozwala na praktykę w zakresie wielu dziedzin. Podstawową klasyfikacją jest podział na modele zwierząt hodowlanych (gospodarskich) i modele zwierząt domowych. W zależności od potrzeb użytkownika dostępne są zarówno całościowe modele zwierząt, modele pojedynczych organów jak i symulatory weterynaryjne do konkretnych zadań np. wkłucia dożylne, praktyki stomatologiczne, pozycjonowanie, bandażowanie, inseminacja. Doskonale sprawdzającym się egzemplarzem jest całościowy model krowy, model świni, model owcy z wyjmowanymi organami. Modele weterynaryjne z naszej oferty należą do najbardziej zaawansowanych na świecie. Dzięki obecnej technologii dostępność do tego typu modeli i pomniejszych struktur zwierzęcych jest znacznie bardziej ułatwiona. Interesujące są także modele szkieletów weterynaryjnych, wśród których dostępne są egzemplarze sztuczne i prawdziwe. Pozwalają one na naukę budowy układu kostno-szkieletowego zwierząt np. szkielet psa, szkielet kota, szkielet królika, szkielet kury, szkielet krowy, szkielet konia, czaszka psa, czaszka kota z ruchomą żuchwą, czaszka świni, czaszka krowy, czaszka konia.

Warto zwrócić uwagę na modele pojedynczych organów zwierzęcych. Model żołądka krowy dostępny w naszej ofercie idealnie sprawdza się podczas nauki anatomii tego organu podczas wyjaśniania funkcji poszczególnych części żołądka przeżuwaczy.

Do popularnych produktów należą także modele organów zwierząt domowych. Jest to m.in. model serca psa z pasożytami, model skóry psa z pchłą, model żołądka psa, model żołądka kota.

Weterynarz czy technik weterynarii to zawody stricte praktyczne dlatego niezwykle ważne jest aby podczas edukacji zapewnić realizm w warunkach tzw. wysokiej wierności. Modele i symulatory weterynaryjne z naszej oferty doskonale sprawdzają się w tego typu sytuacjach. Są to m.in. symulatory z dziedziny hodowli i rozrodu zwierząt gospodarskich np. symulator konia czy symulator krowy. Nasz asortyment obejmuje także produkty przeznaczone do treningu procedur wykonywanych na zwierzętach domowych np. trenażer do iniekcji łapy psa doskonale sprawdza się jako praktyczna pomoc dydaktyczna.

Do najbardziej zaawansowanych produktów należą symulatory chirurgiczne – psa, kota. Wykonane zostały one z elastycznych materiałów imitujących tkanki zwierzęce co pozwala na realistyczny trening w warunkach wysokiej wierności.

Jakie modele zoologiczne oferuje OpenMedis?

Nasza oferta charakteryzuje się bogatym asortymentem modeli anatomicznych zwierząt. Jesteśmy w stanie dostarczyć modele dla najbardziej wymagających klientów i dostosować go do spersonalizowanych potrzeb. Dzięki naszej technologii produkcyjnej możemy odpowiednio modyfikować każde unikalne zamówienie.

W ofercie naszego sklepu znajdują się modele:

  • Anatomiczne zwierząt domowych (pies, kot, królik)
  • Anatomiczne zwierząt hodowlanych (model krowy krowy, świni, konia, owcy, kozła)
  • Modele narządów zwierzęcych do anatomii porównawczej np. model żołądka krowy, model żołądka świni, model żołądka konia, modele nerek, modele macicy świni, model macicy krowy, model macicy klaczy, model kopyta konia i krowy itp.
  • Modele czaszek zwierzęcych zarówno prawdziwe jak i sztuczne (czaszka krowy, czaszka świni, czaszka psa, czaszka owcy, czaszka kota).

  • Modele szkieletów zwierzęcych np. szkielet psa, szkielet, kota, szkielet kury, szkielet ryby, szkielet krowy, szkielet konia, szkielet świni, czaszka psa, model czaszki kota, model czaszki świni, model czaszki konia, czaszka krowy.