wyślij do wyceny
koszyk (0)
OpenMedis - modele anatomiczne

Home / Plansze anatomiczne

Promocje
Bestsellery
Plansze anatomiczne
Anatomiczne modele wysokiej wierności 3D
Fantomy Radiologiczne
Modele anatomiczne
Modele i narzędzia edukacyjne na zamówienie
Modele zwierząt / zoologiczne / weterynaryjne
Stół anatomiczny 3D
Symulatory medyczne
Wyposażenie gabinetu
Rodzaj:
zobacz nasz profil na FB
sprawdź nas Instagramie
+48 605 999 769
kontakt@openmedis.pl
Pozostałe

Plansze anatomiczne

Plansza anatomiczna – zastosowanie

Plansze anatomiczne są jednym z najbardziej podstawowych narzędzi edukacyjnych, którymi posługują się lekarze, fizjoterapeuci, czy nauczyciele akademiccy. To bardzo przystępne cenowo a zarazem bogate źródło wiedzy. Każda plansza została opracowana we współpracy ze specjalista z danej dziedziny. Wiedza zaprezentowana na planszach z naszej oferty jest merytoryczna i szczegółowa z danej dziedziny nauki. Możemy znaleźć je praktycznie w każdym gabinecie jako element wystroju (wyposażenia) a także w wielu szkołach medycznych czy Uczelniach Wyższych. Szeroki zakres tematyczny oferowanych przez nas plansz anatomicznych pozwala wybrać każdemu zainteresowanemu odpowiedni rodzaj tablicy dopasowany do jego potrzeb. Plansze te doskonale sprawdzają się zarówno w edukacji pacjenta podczas podawania informacji niezbędnych do zrozumienia danego zagadnienia, jak i w nauce przyszłych lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarek czy weterynarzy. 

Rodzaje tablic anatomicznych

Na rynku występuje wiele różnorodnych plansz anatomicznych. Dzielimy je na te dotyczące ludzkiego ciała oraz o tematyce weterynaryjnej. Wśród tych pierwszych możemy wyróżnić następujące kategorie:

  • poszczególne elementy ciała takie jak (kończyna dolna, kończyna górna, czaszka, kręgosłup, dno miednicy, budowa organów rozrodczych kobiety i mężczyzny).
  • organy wewnętrzne ciała (np. płuca, mózg, narządy rozrodcze, narządy wewnętrzne, oko, ucho)
  • całościowe (np. akupunktura całego ciała, wyróżnienie dermatomów, ludzki szkielet, mięśnie człowieka)
  • układy (np. nerwowy, krwionośny, pokarmowy, wydalniczy, szkieletowy, limfatyczny)
  • choroby (np. osteoporoza, choroby stów, tematyka raka piersi)

Plansze anatomiczne zwierzęce natomiast zawierają najczęściej:

  • budowę całościową zwierzęcia (np. koń, krowa, pies)
  • tuszę z podziałem (np. wieprzowa, wołowa)
  • poszczególne organy zewnętrzne i wewnętrzne zwierząt 

Jakie plansze anatomiczne oferuje sklep OpenMedis?

W naszym sklepie znajdują się dwie wielkości plansz anatomicznych: 50x70 cm oraz 70x100cm w różnych wersjach językowych. W zależności od Państwa potrzeb jesteśmy w stanie dopasować konkretny model planszy z profesjonalną nomenklaturą w odpowiednim języku (np. angielskim, niemieckim, łacińskim, hiszpańskim, czy francuskim).

OpenMedis oferuje najwyższej jakości plansze anatomiczne, wykonane z plastikowej folii, zakończone metalowymi usztywnieniami oraz sznurkiem, dzięki któremu łatwo i szybko możemy je zawiesić w dowolnym miejscu naszego gabinetu, czy w Sali dydaktycznej. Mniejsze plansze dostępne są w cenie 55 zł, zaś większe mogą Państwo kupić za 79 zł. Podczas transportu plansze wysyłane są w specjalnych, tekturowych tubach ochronnych zabezpieczających je przed zgnieceniem. Największym zainteresowaniem cieszą się plansze anatomiczne przedstawiające w sposób całościowy mięśnie powierzchowne człowieka, szkielet (wszystkie kości), kręgosłup a także plansze związane z tematyka dna miednicy prezentujące szczegółowa budowę anatomiczną tego rejonu oraz plansze o tematyce porodu i ciąży. Warto zwrócić uwagę na plansze dydaktyczną o tematyce dermatomów. Jest to bardzo ważna pomoc dydaktyczna ułatwiająca właściwe prowadzenie badania neurologicznego. Bardzo często granice pomiędzy poszczególnymi dermatomami zacierają się i łatwo popełnić błąd podczas badania. Posiadanie takiej planszy w gabinecie obniża ryzyko popełnienia tego błędu gdyż w każdej chwili osoba przeprowadzająca badanie może zerknąć i upewnić się którędy przebiega dany dermatom.

 

Plansze anatomiczne/dydaktyczne o tematyce patologii np. choroby stóp, nowotwór piersi, osteoporoza stanowią idealne narzędzie do edukacji pacjenta. Dzięki obecności tego typu plansz w gabinetach można w praktyczny sposób objaśnić pacjentowi dany problem w sposób obrazowy dzięki czemu szybciej zrozumie on istotę problemu.

 

Plansze te znakomicie wypełniają puste miejsca na ścianach stanowiąc element dekoracyjny i dydaktyczny.

 

W razie jakichkolwiek pytań lub braku dostępności w sklepie tablicy, którą Państwo potrzebują, prosimy o kontakt poprzez e-mail lub telefon kontaktowy. Jesteśmy pewni, że wspólnie uda nam się zapewnić niezbedne materiały do nauki i doskonalenia umiejętności.