wyślij do wyceny
koszyk (0)
OpenMedis - modele anatomiczne

Home / Anatomiczne modele wysokiej wierności 3D

Promocje
Bestsellery
Anatomiczne modele wysokiej wierności 3D
Fantomy Radiologiczne
Modele anatomiczne
Modele i narzędzia edukacyjne na zamówienie
Modele zwierząt / zoologiczne / weterynaryjne
Plansze anatomiczne
Stół anatomiczny 3D
Symulatory medyczne
Wyposażenie gabinetu
Rodzaj:
zobacz nasz profil na FB
sprawdź nas Instagramie
+48 605 999 769
kontakt@openmedis.pl
Pozostałe

Anatomiczne modele wysokiej wierności 3D

Modele anatomiczne wysokiej wierności – zastosowanie

Są to bardzo wysokiej jakości, szczegółowe i bardzo precyzyjnie wykonane anatomiczne modele naturalnych rozmiarów w postaci wydruków 3D. Prezentują części anatomiczne ludzkiego ciała - mięśnie, nerwy, naczynia krwionośne, narządy wewnętrzne w warunkach tzw. wysokiej wierności. Oznacza to, że poszczególne struktury przedstawione są w tych modelach w dokładnych anatomicznych przebiegach i pozycjach topograficznych a wygląd tych struktur w bardzo zbliżony sposób prezentuje stan faktyczny tak jak w prawdziwym organizmie człowieka. Jest to możliwe dzięki kombinacji metod produkcji polegających na graficznej obróbce obrazów wygenerowanych z CT i innowacyjnej technologii druku 3D. Dzięki tym nowoczesnym modelom studenci posiadają możliwość precyzyjnej nauki anatomii człowieka, tak jak na prawdziwych preparatach prosektoryjnych. Mogą oni zapoznać się ze szczegółami budowy anatomicznej człowieka – głowy, kończyn, tułowia, narządów oraz innymi strukturami ludzkiego ciała. Zastosowanie niekonwencjonalnych modeli anatomicznych w formie wydruków 3D stanowi pionierskie i nowomodne rozwiązanie w dziedzinie nauki anatomii, cieszące się coraz większym zainteresowaniem wśród polskich i zagranicznych Uczelni Medycznych. Przełomowa seria trójwymiarowych modeli anatomicznych stanowi wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju kolekcję eksponatów anatomii człowieka, zaprojektowaną z myślą o dydaktyce, w celu poprawy standardów nauki anatomii oraz zapewnienia równych, bezpiecznych i higienicznych warunków pracy nauczycielom akademickim i studentom kierunków medycznych. Modele anatomiczne 3D posiadają także inną ważna zaletę – nie zużywają się w czasie dzięki czemu każdy student ma zapewnione takie same, jednakowe warunki do nauki. Zastosowanie szczegółowych modeli anatomicznych w postaci wydruków 3D w salach dydaktycznych umożliwia prowadzenie zajęć w małych grupach z wykorzystaniem najnowszych materiałów edukacyjnych i rozwiązań technologicznych. Wykorzystując takie modele, studenci mogą nie tylko poznać szczegółową budowę anatomiczną ludzkiego ciała, ale także przećwiczyć wykonanie określonego rodzaju zabiegu – zaplanować jak dobrze się do niego przygotować a także jak precyzyjne go wykonać. Nowoczesne wyposażenie pracowni anatomicznej ułatwia studentom naukę tak ważnego przedmiotu jakim jest anatomia a nauczycielom akademickim prowadzenie zajęć na wysokim poziomie dydaktycznym dzięki czemu ich studenci będą mogli osiągać łatwiej i szybciej zakładane efekty kształcenia.

 

Dlaczego warto wybrać trójwymiarowe modele anatomiczne 3D?

Dzięki technologii drukowania 3D, na rynku pojawia się coraz więcej modeli anatomicznych o wysokiej wierności. Charakteryzują się one przede wszystkim nadzwyczajną dokładnością wykonania. Ponadto modele te wykonane są w skali 1:1 lub mogą być one także wyprodukowane w powiększeniu lub pomniejszeniu wedle potrzeb danego użytkownika. Niewątpliwą zaletą modeli anatomicznych 3D jest niski stopień ich zużywalności dzięki czemu mogą być wielokrotnie używane w salach dydaktycznych i zapewniają równe możliwości dydaktyczne dla studentów i wykładowców. W przeciwieństwie do preparatów prosektoryjnych, modele anatomiczne 3D nie wymagają specjalnych warunków przechowywania i utylizacji co znacząco zmniejsza koszty eksploatacji. Mogą one być wykorzystywane w zwykłych salach dydaktycznych (nie wymagają konieczności prowadzenia zajęć w prosektoriach i pracowniach wyposażonych w specjalistyczny sprzęt). Kolejnym pozytywem wyboru modeli anatomicznych 3D jako wyposażenia Państwa pracowni jest fakt, iż są one wykonane w pełni ze sztucznych materiałów a więc z całą pewnością zapewniają bezpieczeństwo i higienę pracy zarówno dla studentów, jak i nauczycieli akademickich. Reasumując, modele anatomiczne 3D są doskonałą alternatywą dla plastynatów. Dodatkowo dostęp do nich jest znacznie szybszy, tańszy i łatwiejszy niż w przypadku preparatów cadaverowych.

 

Dla porównania, obecnie stosowane narzędzia edukacyjne w postaci „ludzkich ciał” czy plastynatów posiada wiele niedociągnięć. Przykładowo są to wysokie koszty związane z przygotowanie, Dla Dla Dla Porównując obecnie stosowane narzędzia edukacyjne w postaci „ludzkich ciał” czy plastynatów z modelami w postaci wydruków 3D, można stwierdzić wiele niedociągnięć. Przykładowo są nimi wysokie koszty związane z przygotowaniem, przechowywaniem i utylizacją. Ponadto sam proces wytworzenia ich jest bardzo czasochłonny. Preparaty prosektoryjne wymagają specjalnych warunków, w których mogą być wykorzystywane w związku z czym nie są dostępne dla każdej grupy użytkowników (mokre preparaty nie mogą być wykorzystywane poza prosektoriami).

 

Rodzaje modeli o wysokiej wierności

Ograniczeniami w tej dziedzinie jest jedynie wyobraźnia i w skrajnych przypadkach skala przedsięwzięcia. Od potrzeby danego projektu zależy wielkość i dokładność takiego modelu. Drukować możemy wszystko, od najmniejszych cząsteczek organizmów, przez poszczególne organy wewnętrzne i zewnętrzne, aż po całościowe modele ludzkie, czy zwierzęce.

 

Jakie modele anatomiczne wysokiej wierności oferuje Open Medis?

Gama naszych produktów jest praktycznie nieograniczona. Dzięki podjętym współpracom z jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. W naszym asortymencie dostępne są modele zarówno całościowe, jak i mniejsze, konkretnych organów, czy fragmentów organizmu. W znacznej ilości są to modele wykonane w odpowiedzi na zapotrzebowanie na rynku. Są to między innymi:

  • Ciało człowieka z ukladem nerwowym i narządami
  • Przekrój miednicy żeńskiej, struktury powierzchowne i głębokie
  • Mięśnie grzbietowej powierzchni torsu wraz z unerwieniem
  • Głowa i szyja + połowa twarzy
  • Zatoki przynosowe
  • Model serca
  • Dół łokciowy z mięśniami, nerwami oraz tętnicą ramienną
  • oraz wiele innych

Wszystkie nasze modele to szczegółowe fantomy anatomiczne wykonane dzięki wykorzystaniu danych radiologicznych z CT oraz wyżej wspomnianej nowoczesnej technologii druku 3D w skali 1:1. Modele stanowią dokładne odzwierciedlenie preparatu prosektoryjnego, który był wykorzystany do obrazowania. Dokładny opis każdego modelu opracowany przez anatomów dostępny jest w języku angielskim.