wyślij do wyceny
koszyk (0)
OpenMedis - modele anatomiczne

Home / Modele zwierząt / zoologiczne / weterynaryjne / Symulatory I fantomy krowy/bydlęce

Promocje
Bestsellery
Modele zwierząt / zoologiczne / weterynaryjne
Anatomiczne modele wysokiej wierności 3D
Fantomy Radiologiczne
Modele anatomiczne
Modele i narzędzia edukacyjne na zamówienie
Plansze anatomiczne
Stół anatomiczny 3D
Symulatory medyczne
Wyposażenie gabinetu
Rodzaj:
zobacz nasz profil na FB
sprawdź nas Instagramie
+48 605 999 769
kontakt@openmedis.pl

Modele zwierząt / zoologiczne / weterynaryjne - Symulatory I fantomy krowy/bydlęce

Modele anatomiczne zwierząt – zastosowanie fantomu krowy

Modele zwierząt służą do celów dydaktycznych i edukacyjnych. Trójwymiarowe modele krowy  mogą ułatwić naukę uczniom techników o specjalności weterynaryjnej, wszelkich specjalizacji rolniczych, a także studentom uczelni wyższych. Moge one także służyć jako modele demonstracyjne. Modele krowy świetnie sprawdzają się w nauce anatomii i topografii narządów, inseminacji, dostępów naczyniowych, pozycjonowania, czy po prostu w analizie i badaniach anatomicznych poszczególnych struktur zwierząt. Wiele dostępnych na rynku modeli krowy złożonych jest z kilkunastu części, podzielonych na organy zewnętrzne i wewnętrzne.

Modele anatomiczne zwierząt – rodzaje

Na rynku występuje wiele modeli zwierząt o różnym zastosowaniu. Podstawową klasyfikacją jest podział na modele zwierząt hodowlanych i modele zwierząt domowych. Szeroki zakres dostępnych symulatorów / fantomów pozwala na praktykę w zakresie wielu dziedzin. W zależności od potrzeb użytkownika dostępne są zarówno całościowe modele zwierząt, jak i symulatory zwierzęce do konkretnych zadań np. wkłucia dożylne, praktyki stomatologiczne, pozycjonowanie, bandażowanie, inseminacja. Doskonale sprawdzającym się modelem jest również szkielet zwierzęcy. Dzięki obecnej technologii dostępność do szkieletów i pomniejszych struktur zwierzęcych jest znacznie ułatwiona.

Jakie modele zwierzęce oferuje OpenMedis?

Nasz sklep charakteryzuje się szerokim asortymentem modeli anatomicznych zwierząt. Jesteśmy w stanie dostarczyć model dla najbardziej wymagających klientów i dostosować go do jego spersonalizowanych potrzeb. Dzięki naszej technologii produkcyjnej możemy odpowiednio modyfikować każde unikalne zamówienie.

W ofercie naszego sklepu znajdują się modele:
 • Anatomii zwierząt (zarówno szkielet, jak i całe struktury)
 • Chirurgii zwierząt
 • Stomatologii zwierząt
 • Symulatory zwierzęce (np. nauka RKO, umiejętność pozycjonowania, ćwiczenie tracheotomii)
 • Fantomy do obrazowania diagnostycznego (RTG, CT, MRI)
Symulatory i fantomy krowy/bydlęce

OpenMedis oferuje szerokie spektrum fantomów i symulatorów bydlęcych. Począwszy od  modeli organów krowy do fantomów całościowych, umożliwiających czynności proceduralne jak inseminacja, dystocja, dojenie, czy nawet praktyki z dziedziny teriogenologii. Są to m.in:

1. Fantom krowy, 15 części, 1/3 naturalnych rozmiarów

Jest to dydaktyczny model anatomiczny krowy rozkładany na części. Przedstawia samicę bydła hodowlanego na podstawie. Jedna strona modelu przedstawia budowę zewnętrzną zwierzęcia, druga natomiast budowę mięśniową. W przekroju strzałkowym model krowy dzieli się na dwie części, dzięki czemu istnieje możliwość prezentacji budowy wewnętrznej układu trawiennego, rozrodczego, wydalniczego oraz wymiona.

2. Symulator do nauki unasienniania

Naturalnej wielkości symulator do nauki sztucznego unasienniania (inseminacji) samicy bydła hodowlanego to praktyczna pomoc naukowa pozwalająca nabyć umiejętności przed rozpoczęciem realnej pracy ze zwierzęciem. Fantom krowy jest kompaktowy, lekki, przenośny, posiada możliwość składania. Model umożliwia prowadzenie lekcji, seminariów, kursów i szkoleń w mniejszych grupach zajęciowych co niewątpliwie korzystnie wpływa na proces edukacji przyszłych weterynarzy, techników weterynarii czy hodowców.

3. Symulator do nauki dojenia

Realistyczny symulator odwzorowujący wymię krowy, przeznaczony do celów edukacyjnych. Zastosowanie:

 • Nauka prawidłowego dojenia mleka krowiego,
 • Nauka pielęgnacji wymion,
 • Nauka leczenia i profilaktyki zakażeń
 • Nauka wykonywania testu na zapalenie sutka
 • Nauka anatomii wymion
 • Nauka prawidłowego podłączania dojarki

4. Symulator dostępów naczyniowych głowy bydlęcej

Pełnowymiarowy symulator w postaci głowy i szyi krowy, przeznaczony do treningu iniekcji. Stanowi jedyne w swoim rodzaju narzędzie dydaktyczne o wszechstronnym i wielozadaniowym zastosowaniu.

5. Symulator dystocji

Te realistycznie wykonane symulatory, przedstawiają krowę rasy Hereford lub Holstein, przeznaczone są do zaawansowanego treningu porodu dystocyjnego. Posiada szerokie możliwości szkoleniowe. Występuje także w wersji kompaktowej.

6. Bydlęcy fantom teriogenologiczny

Fantom w postaci tylnej części (zadu) do badania rektalnego zawierający narządy układu rozrodczego samicy bydła hodowlanego. Przeznaczony do praktyk i nauk z dziedziny teriogenologi czyli zajmującej się rozmnażaniem, w tym fizjologią i patologią żeńskich układów rozrodczych zwierząt oraz praktyką kliniczną położnictwa weterynaryjnego, ginekologii i andrologii.