Open Medis
Open Medis
Lista życzeń ()    Logowanie     Koszyk ()
Suma zamówienia: 0.00 zł
+ koszt dostawy,
kontakt: +48 605999769, kontakt@openmedis.pl
zamawiam
Kategorie
Modele anatomiczne
Plansze anatomiczne
Anatomiczne modele wysokiej wierności 3D
Stół anatomiczny 3D
Symulatory medyczne
Modele zwierząt / zoologiczne / weterynaryjne
Fantomy Radiologiczne
Modele i narzędzia edukacyjne na zamówienie
Wyposażenie gabinetu
Zaloguj się:
Adres e-mail:
Hasło:
Zapomniałeś hasło?
Jeżeli nie pamiętasz hasła kliknij tutaj
Nie masz konta?
Jeżeli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj
Home / Modele anatomiczne / Stomatologia/Zęby

Modele anatomiczne - Stomatologia/Zęby

2 
2 

Modele anatomiczne - Stomatologia/Zęby

Zastosowanie modeli stomatologicznych

Model zębów to doskonały materiał dla wszelkiego rodzaju stomatologów. Począwszy od studentów uniwersytetów medycznych, na weteranach sztuki dentystycznej kończąc. Modele te idealnie nadają się do sal wykładowych i ćwiczeniowych, gdzie uczniowie mogą przyjrzeć się poszczególnym strukturom każdego zęba, zarówno zdrowego, jak i zainfekowanego w rożnych stadiach rozwoju choroby. Modele stomatologiczne mogą służyć również w gabinetach dentystycznych i ortodontycznych, jako naoczny przykład profilaktyki pacjentów lub wyjaśnienie procesów zachodzących w jamie ustnej. Dzięki ruchomym, wyjmowanym, czy rozkładanym elementom, każdy z modeli jest czytelny i łatwy w odbiorze dla każdego badanego.

Rodzaje modeli stomatologicznych

Głównym podziałem modeli zębów jest podział na zdrowe i zainfekowane. Model zębów z chorobami to przede wszystkim nauka o rodzajach infekcji zachodzących w poszczególnych zębach i sposobach ich leczenia, ale również wskazanie profilaktyki, jak i działań prewencyjnych, by zapobiec przykrym powikłaniom i często trudnym w leczeniu przypadkom z rozwiniętymi stadiami próchnic, czy stanów zapalnych.

Zarówno modele zębów zdrowych, jak i chorych występują w różnych wariantach. Począwszy od modeli dydaktycznych, z zaznaczonymi poszczególnymi częściami szczęki i zębów, przez przekroje, aż po całościowe odlewy zarówno szczęk, jak i pojedynczych zębów, formowane na podstawie prawdziwych pacjentów.

Jakie modele stomatologiczne oferuje Open Medis?

Sklep Open Medis zaopatrzony jest w modele każdego z wyżej wymienionych rodzajów. W naszym asortymencie znajdują się:

  • Stomatologiczne modele dziecięce
  • Modele zębów z chorobami
  • Modele dydaktyczne (z oznaczeniami numerycznymi i kolorowymi)
  • Całościowe modele szczęk i zębów w rożnych skalach
  • Modele rozwoju uzębienia
  • Modele ortodontyczne

Nasza firma oferuje również produkty dostosowane do potrzeb klienta z jego indywidualnymi zapotrzebowaniami.

Model dolnej i górnej szczęki z zębami

Model przedstawia dwuipółkrotnie powiększoną górną i dolną szczękę z zębami. Wyodrębnia wszystkie zęby i ich cechy anatomiczne, gruczoły, tętnice, żyły i nerwy. Kieł jest przecięty, w celu pokazania wewnętrznej struktury zdrowego zęba. W szczęce natomiast wskazane są wszystkie zęby, nerw szczękowy, zatoka szczękowa oraz połączenia z nerwami. Model zamontowany jest na podstawie i dostarczany wraz ze szczegółową instrukcją użytkowania. Idealnie nadaje się do uniwerysteckiej sali, gdzie studenci będą mogli zbadać wszystkie struktury z bliska.

Kompleksowy model patologicznych zmian w zębach

Model przedstawia kompleksową morfologię patologicznych zmian zębowych, w tym niszczenie i ubytki próchnicy, wypełnianie i naprawę materiałami stopowymi, ropne zapalenie miazgi, martwicę miazgi zębowej, ropień korzenia, ropień okołowierzchołkowy, zapalenie przyzębia, ropienie wyrostka zębodołowego i inne patologiczne struktury. Dzięki temu modelowi zarówno studenci, jak i pacjenci mogą zrozumieć proces niszczenia zęba i sposobu jego leczenia.

Model rozwoju uzębienia

Model przedstawiający fazy rozwoju uzębienia. W skład wchodzą cztery połówki szczęk górnych i dolnych oraz cztery różne stadia rozwoju:

  • Przekrój szczęki noworodka,/li>
  • Przekrój szczęki 5-letniego dziecka,
  • Przekrój szczęki 9-letniego dziecka,
  • Przekrój szczęki młodej osoby dorosłej
Wykonanie strony internetowej - Devilart