ul. Turniejowa 39, 30-656 Kraków

Rehabilitacja w Onkologii
Obrzęki/ drenaż limfatyczny

Następstwa leczenia nowotworów często powodują ograniczenia funkcjonowania w życiu codziennym. Leczenie onkologiczne takie jak leczenie chirurgiczne, chemioterapia i radioterapia powodują wiele objawów utrudniających codzienne funkcjonowanie.

Negatywne objawy utrzymujące się po leczeniu onkologicznym obejmują głównie: obrzęk limfatyczny (spowodowany zabiegiem chirurgicznym i/lub promieniowaniem), neuropatię (jako konsekwencję chemioterapii), zmęczenie powszechnie występujące po wszystkich rodzajach leczenia raka, ból stawów i kręgosłupa, zaburzenia snu, lęk i depresję.

Odpowiednio ukierunkowana rehabilitacja dostosowana do stadium choroby i etapu leczenia, a także możliwości chorych na nowotwory, umożliwia poprawę  samopoczucia, komfortu funkcjonowania, a także eliminację bólu.

Istotne jest także zmotywowanie chorego do podejmowania aktywności zaplanowanej indywidualnie dla każdej osoby. Regularnie podejmowana aktywność fizyczna stymuluje mięśnie do produkcji substancji działających przeciwzapalnie i tym samym przyczynia się do:

 • zwiększenia wydolności fizycznej,
 • zmniejszenie zmęczenia,
 • łatwiejsze zasypianie,
 • poprawy pracy jelit,
 • poprawy odporności,
 • poprawy komfortu psychicznego,
 • zmniejszenie ryzyka otyłości i cukrzycy typu II.

 

Zakres terapii:

 

 • Obrzęk limfatyczny
 • Neuropatie
 • Ból stawów i kręgosłupa
 • Stan okołooperacyjny
 • Sarkopenia/zespół słabości
 
Gabinet fizjoterapeutyczny w Krakowie
O nas

OpenMedis Centrum Fizjoterapii i Terapii Manualnej to miejsce, gdzie praktyka kliniczna łączy się z pracą naukową aby zapewnić kompleksową opiekę naszym pacjentom. Nasz gabinet rehabilitacyjny w Krakowie to połączenie pasji, doświadczenia i chęci pomocy naszym Pacjentom. Dobry rehabilitant to osoba z pasją, która pragnie pomóc swoim podopiecznym. Z tą myślą powstał i jest rozwijany nasz gabinet rehabilitacyjny, który oferuje profesjonalną pomoc. Fizjoterapia czy rehabilitacja to proces, który jest długofalowy. Dlatego tak istotnym jego elementem jest fizjoterapeuta, który posiada odpowiednie doświadczenie, wykształcenie a co najważniejsze chęć pracy z pacjentem.

Wyróżnia nas indywidualne i kompleksowe podejście do każdego pacjenta. Plan terapii oparty jest na dokładnym badaniu klinicznym, wiedzy oraz wiarygodnych dowodach naukowych (Evidence Based Medicine).

Naszą specjalizacją jest terapia kręgosłupa, terapia manualna – neurofizjologiczno-ortopedyczna terapia manualna oparta na standardach Międzynarodowej Federacji Ortopedycznych Terapeutów Manualnych (International Federation of Orthopaedic Manipulative Physical Therapists IFOMPT), bazująca na Clinical Reasoning - wnioskowaniu klinicznym i używająca wysoce specyficznego podejścia leczniczego.

Nasz gabinet rehabilitacyjny w Krakowie i jego zespół tworzą osoby pracujące z pasją, pełnym zaangażowaniem i odpowiedzialnością, dbające o rozwój oraz ciągłe podnoszenie kwalifikacji poprzez uczestnictwo w szkoleniach i konferencjach naukowych.

Współpracujemy z wieloma specjalistami z zakresu hematologii, ortopedii, neurochirurgii oraz ginekologii.

ZAPRASZAMY NA KONSULTACJE!