ul. Turniejowa 39, 30-656 Kraków

Rehabilitacja w Hemofilii
Skazy krwotoczne

Hemofilia jest chorobą uwarunkowaną genetycznie, charakteryzująca się zaburzeniami krzepnięcia krwi. Jest to spowodowane zmniejszeniem w osoczu aktywności odpowiednio czynnika krzepnięcia krwi VIII (hemofilia A) lub czynnika krzepnięcia krwi IX (hemofilia B).

Powtarzające się krwawienia do stawów i do mięśni doprowadzają do rozwoju artropatii hemofilowej objawiającej się przede wszystkim bólem, ograniczeniem ruchomości oraz zmianami w postawie ciała i w sposobie poruszania się.

Od 2017 roku współpracujemy  z Katedrą i Kliniką Hematologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. W ramach grantów i projektów naukowych prowadzimy terapię pacjentów z hemofilią i pokrewnymi skazami krwotocznymi (niedobór czynnika VII, choroba von Willebranda). Terapia koncentruje się na eliminacji aktualnych objawów i poprawie stanu funkcjonalnego.

Zakres terapii:
  • Rehabilitacja  w artropatii hemofilowej
  • Rehabilitacja po krwawieniu dostawowym
  • Rehabilitacja po krwawieniu domięśniowym
  • Rehabilitacja okołooperacyjna
 
Gabinet fizjoterapeutyczny w Krakowie
O nas

OpenMedis Centrum Fizjoterapii i Terapii Manualnej to miejsce, gdzie praktyka kliniczna łączy się z pracą naukową aby zapewnić kompleksową opiekę naszym pacjentom. Nasz gabinet rehabilitacyjny w Krakowie to połączenie pasji, doświadczenia i chęci pomocy naszym Pacjentom. Dobry rehabilitant to osoba z pasją, która pragnie pomóc swoim podopiecznym. Z tą myślą powstał i jest rozwijany nasz gabinet rehabilitacyjny, który oferuje profesjonalną pomoc. Fizjoterapia czy rehabilitacja to proces, który jest długofalowy. Dlatego tak istotnym jego elementem jest fizjoterapeuta, który posiada odpowiednie doświadczenie, wykształcenie a co najważniejsze chęć pracy z pacjentem.

Wyróżnia nas indywidualne i kompleksowe podejście do każdego pacjenta. Plan terapii oparty jest na dokładnym badaniu klinicznym, wiedzy oraz wiarygodnych dowodach naukowych (Evidence Based Medicine).

Naszą specjalizacją jest terapia kręgosłupa, terapia manualna – neurofizjologiczno-ortopedyczna terapia manualna oparta na standardach Międzynarodowej Federacji Ortopedycznych Terapeutów Manualnych (International Federation of Orthopaedic Manipulative Physical Therapists IFOMPT), bazująca na Clinical Reasoning - wnioskowaniu klinicznym i używająca wysoce specyficznego podejścia leczniczego.

Nasz gabinet rehabilitacyjny w Krakowie i jego zespół tworzą osoby pracujące z pasją, pełnym zaangażowaniem i odpowiedzialnością, dbające o rozwój oraz ciągłe podnoszenie kwalifikacji poprzez uczestnictwo w szkoleniach i konferencjach naukowych.

Współpracujemy z wieloma specjalistami z zakresu hematologii, ortopedii, neurochirurgii oraz ginekologii.

ZAPRASZAMY NA KONSULTACJE!