ul. Turniejowa 39, 30-656 Kraków

Rehabilitacja w ginekologii
Nietrzymanie moczu

Rehabilitacja ginekologiczna skierowana jest do kobiet w każdym wieku. Na przestrzeni swojego życia, kobiety odczuwają wiele dolegliwości związanych m.in. ze zmianami hormonalnymi, zmianami zachodzącymi w trakcie ciąży i po porodzie, a także ze zmianami w układzie mięśniowo-szkieletowym.

Częstym problemem wśród kobiet jest ból w rejonie miednicy i kręgosłupa związany z zaburzeniami menstruacyjnymi. Odpowiednio ukierunkowana rehabilitacja pomaga przezwyciężyć te dolegliwości. Możliwa jest poprawa samopoczucia oraz komfortu funkcjonowania, a także eliminacja bólu. Terapia koncentruje się na zrównoważeniu pozycji miednicy, wyrównaniu napięć mięśniowo-powięziowych w rejonie kości krzyżowej i całej miednicy, poprawie drenażu limfatycznego i żylnego.

Częstym zaburzeniem wśród kobiet jest nietrzymanie moczu. Terapia koncentruje się na równoważeniu napięć w okolicy miednicy i przywróceniu odpowiedniej funkcji mięśni dna miednicy z uwzględnieniem funkcjonowania autonomicznego układu nerwowego.
Po porodzie częstą dolegliwością u kobiet jest obniżenie napięcia mięśni dna miednicy czy rozejście mięśnia prostego brzucha. Podjęta w odpowiednim czasie rehabilitacja pomaga Młodym Mamom szybko wrócić do formy.

Zakres terapii:

 

 • Bolesne miesiączkowanie
 • Nietrzymanie moczu
 • Dolegliwości bólowe kręgosłupa i stawów w ciąży/połogu
 • Obrzęki kończyn dolnych
 • Rozejście mięśnia prostego brzucha
 • Niestabilność spojenia łonowego
 • Sztywność blizny po cięciu cesarskim lub nacięciu krocza
 • Ból w obrębie miednicy (bolesne współżycie, bóle kości guzicznej – coccycodynia)
 • Obniżenie narządu rodnego
 • Histerektomia
 • Obniżenie napięcia mięśni dna miednicy po porodzie
 • Stan okołooperacyjny

 

 
Gabinet fizjoterapeutyczny w Krakowie
O nas

OpenMedis Centrum Fizjoterapii i Terapii Manualnej to miejsce, gdzie praktyka kliniczna łączy się z pracą naukową aby zapewnić kompleksową opiekę naszym pacjentom. Nasz gabinet rehabilitacyjny w Krakowie to połączenie pasji, doświadczenia i chęci pomocy naszym Pacjentom. Dobry rehabilitant to osoba z pasją, która pragnie pomóc swoim podopiecznym. Z tą myślą powstał i jest rozwijany nasz gabinet rehabilitacyjny, który oferuje profesjonalną pomoc. Fizjoterapia czy rehabilitacja to proces, który jest długofalowy. Dlatego tak istotnym jego elementem jest fizjoterapeuta, który posiada odpowiednie doświadczenie, wykształcenie a co najważniejsze chęć pracy z pacjentem.

Wyróżnia nas indywidualne i kompleksowe podejście do każdego pacjenta. Plan terapii oparty jest na dokładnym badaniu klinicznym, wiedzy oraz wiarygodnych dowodach naukowych (Evidence Based Medicine).

Naszą specjalizacją jest terapia kręgosłupa, terapia manualna – neurofizjologiczno-ortopedyczna terapia manualna oparta na standardach Międzynarodowej Federacji Ortopedycznych Terapeutów Manualnych (International Federation of Orthopaedic Manipulative Physical Therapists IFOMPT), bazująca na Clinical Reasoning - wnioskowaniu klinicznym i używająca wysoce specyficznego podejścia leczniczego.

Nasz gabinet rehabilitacyjny w Krakowie i jego zespół tworzą osoby pracujące z pasją, pełnym zaangażowaniem i odpowiedzialnością, dbające o rozwój oraz ciągłe podnoszenie kwalifikacji poprzez uczestnictwo w szkoleniach i konferencjach naukowych.

Współpracujemy z wieloma specjalistami z zakresu hematologii, ortopedii, neurochirurgii oraz ginekologii.

ZAPRASZAMY NA KONSULTACJE!