ul. Turniejowa 39, 30-656 Kraków

Rehabilitacja w bólach i zawrotach głowy
Dysfunkcje stawów skroniowo-żuchwowych

Ból głowy jest przypadłością występującą bardzo często u osób z różnych grup wiekowych. Jest to rodzaj bólu, który pojawia się w obrębie głowy w części zewnętrznej (część oczodołowo-skroniowa głowy) i wewnętrznej (ból w głębi czaszki).

Ból głowy często jest następstwem zmian zwyrodnieniowych, naczyniowych, przeciążeń czy urazów w obrębie kręgosłupa szyjnego i piersiowego. Wzmożone napięcie mięśni podpotylicznych, obręczy barkowej, żuchwy, ograniczenie ruchomości w górnym odcinku szyjnym skutkują upośledzeniem ukrwienia, a także podrażnieniem znajdujących się w sąsiedztwie struktur nerwowych (m.in. nerwu trójdzielnego lub podpotylicznego większego), co objawia się bólem głowy, którym mogą towarzyszyć inne dolegliwości, takie jak na przykład szumy uszne.

Terapia manualna koncentruje się na wyrównaniu napięć mięśniowo-powięziowych, odtworzeniu odpowiedniej ruchomości struktur stawowych, usprawnieniu drenażu, co skutkuje poprawą odżywienia i unerwienia rejonów zaangażowanych w powstawanie bólu głowy.

Zakres terapii:

 

  • Napięciowe bóle głowy
  • Migreny
  • Zawroty głowy
  • Szumy uszne
  • Zaburzenia równowagi
  • Ból szyi
  • Problemy w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego
  • Przygotowanie do leczenia ortodontycznego
 
Gabinet fizjoterapeutyczny w Krakowie
O nas

OpenMedis Centrum Fizjoterapii i Terapii Manualnej to miejsce, gdzie praktyka kliniczna łączy się z pracą naukową aby zapewnić kompleksową opiekę naszym pacjentom. Nasz gabinet rehabilitacyjny w Krakowie to połączenie pasji, doświadczenia i chęci pomocy naszym Pacjentom. Dobry rehabilitant to osoba z pasją, która pragnie pomóc swoim podopiecznym. Z tą myślą powstał i jest rozwijany nasz gabinet rehabilitacyjny, który oferuje profesjonalną pomoc. Fizjoterapia czy rehabilitacja to proces, który jest długofalowy. Dlatego tak istotnym jego elementem jest fizjoterapeuta, który posiada odpowiednie doświadczenie, wykształcenie a co najważniejsze chęć pracy z pacjentem.

Wyróżnia nas indywidualne i kompleksowe podejście do każdego pacjenta. Plan terapii oparty jest na dokładnym badaniu klinicznym, wiedzy oraz wiarygodnych dowodach naukowych (Evidence Based Medicine).

Naszą specjalizacją jest terapia kręgosłupa, terapia manualna – neurofizjologiczno-ortopedyczna terapia manualna oparta na standardach Międzynarodowej Federacji Ortopedycznych Terapeutów Manualnych (International Federation of Orthopaedic Manipulative Physical Therapists IFOMPT), bazująca na Clinical Reasoning - wnioskowaniu klinicznym i używająca wysoce specyficznego podejścia leczniczego.

Nasz gabinet rehabilitacyjny w Krakowie i jego zespół tworzą osoby pracujące z pasją, pełnym zaangażowaniem i odpowiedzialnością, dbające o rozwój oraz ciągłe podnoszenie kwalifikacji poprzez uczestnictwo w szkoleniach i konferencjach naukowych.

Współpracujemy z wieloma specjalistami z zakresu hematologii, ortopedii, neurochirurgii oraz ginekologii.

ZAPRASZAMY NA KONSULTACJE!