ul. Turniejowa 39, 30-656 Kraków

Rehabilitacja Dzieci i Niemowląt<br/>Korekcja Postawy Ciała

Wczesne wykrycie dysfunkcji jest kluczowe dla rozwoju pschychoruchowego dziecka, dlatego też badanie i analiza pojawiających się problemów jest niezmiernie ważna w pierwszym okresie życia. Może wówczas dochodzić do różnych typów zaburzeń napięcia mięśniowego. Za zaburzenia te w dużej mierze odpowiada układ nerwowy, dlatego tez uwzględnienie funkcjonowania układu autonomicznego jest bardzo ważne podczas terapii.

Rehabilitacja dzieci z asymetrią tułowia opiera się na technikach mających na celu wyrównaniu napięcia mięśniowego oraz ćwiczeniach aktywizujących osłabione mięśnie. W przypadku starszych dzieci działania zmierzają także do tonizacji napięcia mięśniowego poprzez rozluźnianie mięśniowo-powięziowe.

Problemy z koncentracją czy osłabienie uwagi to problemy pojawiające się często wśród dzieci. Jednym ze sposobów ich eliminacji/ograniczenia jest odpowiednia rehabilitacja. Terapia koncentruje się na wyrównaniu i normalizacji napięcia w okolicy czaszki, szyi i górnej części klatki piersiowej oraz poprawie krążenia i odżywienia mózgu poprzez odpowiednią aktywność fizyczną.

Fizjoterapia dzieci to nie tylko korekcja postawy ciała i powtarzanie standardowych, bardzo często niestety nieprawidłowych ćwiczeń. Kluczowe jest znalezienie przyczyn zaburzających kontrolę posturalną, a następnie uświadomienie i eliminacja błędnych schematów ruchowych oraz zachęcenie do aktywności, którą dziecko polubi.

Zakres terapii:

 

  • Obniżone napięcie mięśniowe
  • Wzmożone napięcie mięśniowe
  • Asymetrie tułowia, głowy
  • Problem z chodzeniem i raczkowaniem
  • Zaburzenia kontroli posturalnej / „wady postawy ciała”
  • Problemy z koncentracją
  • ADHD
  • - Ból głowy
 
Gabinet fizjoterapeutyczny w Krakowie
O nas

OpenMedis Centrum Fizjoterapii i Terapii Manualnej to miejsce, gdzie praktyka kliniczna łączy się z pracą naukową aby zapewnić kompleksową opiekę naszym pacjentom. Nasz gabinet rehabilitacyjny w Krakowie to połączenie pasji, doświadczenia i chęci pomocy naszym Pacjentom. Dobry rehabilitant to osoba z pasją, która pragnie pomóc swoim podopiecznym. Z tą myślą powstał i jest rozwijany nasz gabinet rehabilitacyjny, który oferuje profesjonalną pomoc. Fizjoterapia czy rehabilitacja to proces, który jest długofalowy. Dlatego tak istotnym jego elementem jest fizjoterapeuta, który posiada odpowiednie doświadczenie, wykształcenie a co najważniejsze chęć pracy z pacjentem.

Wyróżnia nas indywidualne i kompleksowe podejście do każdego pacjenta. Plan terapii oparty jest na dokładnym badaniu klinicznym, wiedzy oraz wiarygodnych dowodach naukowych (Evidence Based Medicine).

Naszą specjalizacją jest terapia kręgosłupa, terapia manualna – neurofizjologiczno-ortopedyczna terapia manualna oparta na standardach Międzynarodowej Federacji Ortopedycznych Terapeutów Manualnych (International Federation of Orthopaedic Manipulative Physical Therapists IFOMPT), bazująca na Clinical Reasoning - wnioskowaniu klinicznym i używająca wysoce specyficznego podejścia leczniczego.

Nasz gabinet rehabilitacyjny w Krakowie i jego zespół tworzą osoby pracujące z pasją, pełnym zaangażowaniem i odpowiedzialnością, dbające o rozwój oraz ciągłe podnoszenie kwalifikacji poprzez uczestnictwo w szkoleniach i konferencjach naukowych.

Współpracujemy z wieloma specjalistami z zakresu hematologii, ortopedii, neurochirurgii oraz ginekologii.

ZAPRASZAMY NA KONSULTACJE!