Open Medis
Open Medis
Lista życzeń ()    Logowanie     Koszyk ()
Suma zamówienia: 0.00 zł
+ koszt dostawy,
kontakt: +48 605999769, kontakt@openmedis.pl
zamawiam
Kategorie
Modele anatomiczne
Plansze anatomiczne
Anatomiczne modele wysokiej wierności 3D
Stół anatomiczny 3D
Symulatory medyczne
Modele zwierząt / zoologiczne / weterynaryjne
Fantomy Radiologiczne
Modele i narzędzia edukacyjne na zamówienie
Wyposażenie gabinetu
Zaloguj się:
Adres e-mail:
Hasło:
Zapomniałeś hasło?
Jeżeli nie pamiętasz hasła kliknij tutaj
Nie masz konta?
Jeżeli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj
Home / Modele anatomiczne / Modele szkieletu kończyny dolnej

Modele anatomiczne - Modele szkieletu kończyny dolnej

Modele anatomiczne - Modele szkieletu kończyny dolnej

Modele anatomiczne dolnej kończyny – zastosowanie

Model kończyny dolnej znajduje swoje zastosowanie przede wszystkim w gabinetach rehabilitacyjnych, czy ortopedycznych. Dzięki nim fizjoterapeuta może z łatwością wskazać aktualny problem i wytłumaczyć pacjentowi z czym mają do czynienia i jak będzie wyglądała rehabilitacja.

Model kończyny jest również doskonałym elementem dydaktycznym, dzięki któremu uczniowie i studenci wydziałow lekarskich/fizjoterapeutycznych, mogą doskonalić swoje umiejętności i pogłębiać wiedzę z zakresu budowy, ruchomości i rehabilitacji danej części ciała.

 

Rodzaje modeli kończyny dolnej

Najczęściej wybieranym i najlepiej sprawdzającym się modelem jest model dolnej kończyny z oznaczeniami mięśni. Dodatkowo, oprócz samej struktury kostnej nogi, dołączona jest część miednicy, by lepiej zrozumieć połączenie między nimi.

Na rynku występuje wiele kombinacji modeli kończyny dolnej, w zależności od potrzeb i celu ich wykorzystania przez klienta. Są to między innymi:

 • Modele z oznaczonymi przeczepami mięśni
 • Modele z miednicą i bez niej
 • Modele z elastyczną (ruchomą) stopą

 

Jakie produkty oferuje OpenMedis

Wszystkie z wyżej wymienionych modeli są dostępne w naszym sklepie Open Medis. W zależności od potrzeb, z każdym klientem indywidualnie możemy dojść do porozumienia i skonstruować odpowiedni dla niego model. Wszystkie nasze produkty wykonywane są z jak najlepszych materiałów. Dysponujemy również technologią projektowania i drukowania 3D, dzięki którym produkty stają się jeszcze bardziej spersonalizowanie i unikatowe.

 

Model kończyny dolnej

Naturalnej wielkości model przedstawiający szkielet kończyny dolnej. Dzięki elastycznemu połączeniu kości udowej z kością piszczelową istnieje możliwość wykonywania ruchów anatomicznych i translatorycznych w stawie kolanowym. Stopa jest mobilna i zamontowana na przewodzie. Istnieje możliwość rozłożenia modelu na pokedyncze elementy:

 • kośc udowa
 • podudzie (kość piszczelowa, kość strzałkowa)
 • stopa

 

Model kończyny dolnej z oznaczonymi przyczepami mięśniowymi

Przedstawiony produkt to naturalnej wielkości model przedstawiający szkielet kończyny dolnej człowieka z ręcznie wykonanymi oznaczeniami przyczepów początkowych i końcowych mięśni. Istnieje możliwość rozłożenia modelu na pojedyncze elementy takie jak:

 • połowa miednicy
 • kośc udowa
 • podudzie (kość piszczelowa, kość strzałkowa)
 • stopa

Poszczególne części stawu biodrowego, kolanowego oraz skokowego górnego są ruchome oraz zostały połączone za pomoca elastycznej gumki dzięki czemu istnieje możliwość wykonywania także ruchów translatorycznych oraz prezentacja ruchomosci anatomicznej w poszczególnych stawach.

Szkielet kończyny dolnej człowieka + obręcz + elastyczna stopa

Naturalnej wielkości model przedstawiający szkielet kończyny dolnej człowieka. Model posiada następujące elastyczne połączenia stawowe:

 • Elastyczna stopa (elastyczny staw skokowy górny i dolny, elastyczne śródstopie, elastyczne stawy środstopno palcowe),
 • Elastyczna obręcz biodrowa,
 • elastyczny staw kolanowym

Istnieje możliwość rozłożenia modelu na pojedyncze elementy: połowa miednicy, kość udowa, podudzie (kość piszczelowa, kość strzałkowa), stopa. Poszczególne stawy, jak wcześniej wspomniane, połączone zostały za pomocą elastycznej gumy.

Wykonanie strony internetowej - Devilart