ul. Turniejowa 39, 30-656 Kraków

Oferta

Rehabilitacja ortopedyczna
Terapia Manualna

Ból jest ważną, ochronną funkcją organizmu, dlatego też nie należy go lekceważyć.
Dolegliwości bólowe mogą pochodzić z wielu struktur naszego organizmu. Źródłem bólu może być przerośnięta, przykurczona torebka stawowa, uszkodzone więzadła, łąkotek, ciała tłuszczowe, mięśnie oraz przyczepy mięśni do kości, nerwy, a także tkanka łączna otaczająca narządy wewnętrzne.

Terapeuta manualny, który właściwe ukierunkuje terapię wymaga od niego ustalenia, które struktury odpowiadają za aktualne dolegliwości bólowe.

Terapia Manualna jest specjalistyczną dziedziną fizjoterapii, zajmującą się schorzeniami neuro-mięśniowo-szkieletowymi. Metoda ta zakłada, iż terapeuta manualny poprzez kompleksowe podejście do pacjenta i dokładną diagnostykę w celu ustalenia źródła bólu i przyczyn problemu, przygotuje następnie plan terapii uwzględniający techniki terapeutyczne oraz zadania funkcjonalne.

Rehabilitacja w Hemofilii
Skazy krwotoczne

Hemofilia jest chorobą uwarunkowaną genetycznie, charakteryzująca się zaburzeniami krzepnięcia krwi.

Jest to spowodowane zmniejszeniem w osoczu aktywności odpowiednio czynnika krzepnięcia krwi VIII (hemofilia A) lub czynnika krzepnięcia krwi IX (hemofilia B).

Powtarzające się krwawienia do stawów i do mięśni doprowadzają do rozwoju artropatii hemofilowej objawiającej się przede wszystkim bólem, ograniczeniem ruchomości oraz zmianami w postawie ciała i w sposobie poruszania się.

Rehabilitacja w bólach i zawrotach głowy
Dysfunkcje stawów skroniowo-żuchwowych

Ból głowy jest przypadłością występującą bardzo często u osób z różnych grup wiekowych. Jest to rodzaj bólu, który pojawia się w obrębie głowy w części zewnętrznej (część oczodołowo-skroniowa głowy) i wewnętrznej (ból w głębi czaszki).

Ból głowy często jest następstwem zmian zwyrodnieniowych, naczyniowych, przeciążeń czy urazów w obrębie kręgosłupa szyjnego i piersiowego.

Wzmożone napięcie mięśni podpotylicznych, obręczy barkowej, żuchwy, ograniczenie ruchomości w górnym odcinku szyjnym skutkują upośledzeniem ukrwienia, a także podrażnieniem znajdujących się w sąsiedztwie struktur nerwowych (m.in. nerwu trójdzielnego lub podpotylicznego większego), co objawia się bólem głowy, którym mogą towarzyszyć inne dolegliwości, takie jak na przykład szumy uszne.

Rehabilitacja w ginekologii
Nietrzymanie moczu

Rehabilitacja ginekologiczna skierowana jest do kobiet w każdym wieku. Na przestrzeni swojego życia, kobiety odczuwają wiele dolegliwości związanych m.in. ze zmianami hormonalnymi, zmianami zachodzącymi w trakcie ciąży i po porodzie, a także ze zmianami w układzie mięśniowo-szkieletowym.

Częstym problemem wśród kobiet jest ból w rejonie miednicy i kręgosłupa związany z zaburzeniami menstruacyjnymi. Odpowiednio ukierunkowana rehabilitacja pomaga przezwyciężyć te dolegliwości. Możliwa jest poprawa samopoczucia oraz komfortu funkcjonowania, a także eliminacja bólu. Terapia koncentruje się na zrównoważeniu pozycji miednicy, wyrównaniu napięć mięśniowo-powięziowych w rejonie kości krzyżowej i całej miednicy, poprawie drenażu limfatycznego i żylnego.

Częstym zaburzeniem wśród kobiet jest nietrzymanie moczu. Terapia koncentruje się na równoważeniu napięć w okolicy miednicy i przywróceniu odpowiedniej funkcji mięśni dna miednicy z uwzględnieniem funkcjonowania autonomicznego układu nerwowego.
Po porodzie częstą dolegliwością u kobiet jest obniżenie napięcia mięśni dna miednicy czy rozejście mięśnia prostego brzucha. Podjęta w odpowiednim czasie rehabilitacja pomaga młodym Mamom szybko wrócić do formy.

Rehabilitacja w Onkologii
Obrzęki

Następstwa leczenia nowotworów często powodują ograniczenia funkcjonowania w życiu codziennym. Leczenie onkologiczne takie jak leczenie chirurgiczne, chemioterapia i radioterapia powodują wiele objawów utrudniających codzienne funkcjonowanie.

Negatywne objawy utrzymujące się po leczeniu onkologicznym obejmują głównie: obrzęk limfatyczny (spowodowany zabiegiem chirurgicznym i/lub promieniowaniem), neuropatię (jako konsekwencję chemioterapii), zmęczenie powszechnie występujące po wszystkich rodzajach leczenia raka, ból stawów i kręgosłupa, zaburzenia snu, lęk i depresję.

Odpowiednio ukierunkowana rehabilitacja dostosowana do stadium choroby i etapu leczenia, a także możliwości chorych na nowotwory, umożliwia poprawę  samopoczucia, komfortu funkcjonowania, a także eliminację bólu.

Istotne jest także zmotywowanie chorego do podejmowania aktywności zaplanowanej indywidualnie dla każdej osoby.

Rehabilitacja Dzieci i Niemowląt
Korekcja Postawy Ciała

Wczesne wykrycie dysfunkcji jest kluczowe dla rozwoju pschychoruchowego dziecka, dlatego też badanie i analiza pojawiających się problemów jest niezmiernie ważna w pierwszym okresie życia. Może wówczas dochodzić do różnych typów zaburzeń napięcia mięśniowego.

Za zaburzenia te w dużej mierze odpowiada układ nerwowy, dlatego tez uwzględnienie funkcjonowania układu autonomicznego jest bardzo ważne podczas terapii.

Rehabilitacja dzieci z asymetrią tułowia opiera się na technikach mających na celu wyrównaniu napięcia mięśniowego oraz ćwiczeniach aktywizujących osłabione mięśnie.

W przypadku starszych dzieci działania zmierzają także do tonizacji napięcia mięśniowego poprzez rozluźnianie mięśniowo-powięziowe.