Open Medis
Erler Zimmer Polska
Open Medis Erler Zimmer Polska
Logowanie     Koszyk
Kategorie
Symulatory medyczne ↴
Modele weterynaryjne ↴
Stoły rehabilitacyjne ↴
Modele anatomiczne ↴
Sprzęt rehabilitacyjny ↴
Aparaty do fizykoterapii ↴
Szyna CPM
Anatomiczne modele z drukarki 3D - NOWOŚĆ!
Plansze anatomiczne
Zaloguj się:
Adres e-mail:
Hasło:
Zapomniałeś hasło?
Jeżeli nie pamiętasz hasła kliknij tutaj
Nie masz konta?
Jeżeli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj

❖ O nas

Placówka Oświatowa

OpenMedis Centrum szkoleń i fizjoterapii jest placówką dydaktyczną  objętą systemem oświaty. Profesjonalne kursy dla fizjoterapeutów z zakresu terapii manualnej wg standardów IFOMPT  i fizjoterapii organizowane w ramach działalności placówki,  posiadają dodatkowo akredytację stowarzyszenia NOMPT PL (Stowarzyszenie Neurofizjologiczno-Ortopedycznych Terapeutów Manualnych). Placówkę wyróżnia profesjonalna sala konferencyjna w Krakowie o powierzchni 120m2 , wyposażona w sprzęt audiowizualny oraz regulowane stoły rehabilitacyjne i zaplecze socjalne.


Modele anatomiczne

OpenMedis specjalizuje się także w sprzedaży materiałów dydaktycznych z dziedziny nauki, medycyny i edukacji pacjenta. Nasze modele anatomiczne to wysokiej jakości materiały dydaktyczne. Dzięki specjalnej technice produkcji, opracowanej przez grono specjalistów,  przedstawiają w szczegółowy sposób większość anatomicznych struktur i detali. Niektóre z nich  to naturalne odlewy ludzkich kości i organów. Modele anatomiczne  stanowią doskonałe wyposażenie pracowni anatomicznych i przyrodniczych. Idealnie nadają się jako pomoc naukowa dla studentów kierunków medycznych, lekarzy oraz terapeutów manualnych i osteopatów. Elastyczny model kręgosłupa, którego poszczególne kręgi i krążki międzykręgowe zamocowane zostały na sprężystym pręcie spiralnym jest wysoce mobilny. W znaczący sposób ułatwia naukę anatomii, biomechaniki oraz badania i mobilizacji stawów kręgosłupa w dwu i trójwymiarowym zaryglowaniu. Na szczególną uwagę zasługuje wysokiej klasy  czaszka osteopatyczna, składająca się z 22 osobnych elementów, połączonych za pomoca dyskretnie  ukrytych magnesów.  Jest to model występujący w dwóch wersjach - dydaktycznej (kolorowa) i anatomicznej (białą).Szeroki asortyment szkieletów anatomicznych pozwala na wybór odpowiedniego modelu w zależności od potrzeb edukacyjnych danej grupy odbiorców. Szkielet Oscar to podstawowa wersja modelu dydaktycznego, przeznaczonego do nauki anatomii układu szkieletowego człowieka. Szkielety anatomiczne posiadają także dodatkowe akcesoria np. elastyczny kręgosłup (szkielet Hugo), więzadła stawowe (szkielet Otto), oznaczenia przyczepów mięśniowych (Szkielet Arnold). Istnieje także wersja łącząca w sobie wszystkie wymienione elementy w jednym - Szkielet MAX.
Szeroka oferta modeli anatomicznych  zawiera także modele organów i narządów np. model serca, model płuc, model mózgu, model nerki , model oka, model ucha itp.
 
Modele anatomiczne w naszek ofercie:
 

  • modele szkieletów człowieka: Szkielet Oscar, Szkielet Hugo, Szkielet Bert, szkielet Arnold, Szkielet Otto, Szkielet MAX.
  •  elastyczne modele kręgosłupa.
  • model czaszki  ( np. rozkłądana na 22 części czaszka osteopatyczna),
  • modele stawów i kończyn
  • modele organów, układów i narządów

Sprzęt rehabilitacyjny

OpenMedis to również dystrybutor wysokiej jakości sprzętu rehabilitacyjnego wspierającego terapię (aparaty do fizykoterapii BTL, stoły rehabilitacyjne, drobny akcesoria do kinezyterapii).


Stoły rehabilitacyjne

Stół rehabilitacyjny to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego gabinetu fizjoterapeutycznego. Powinien spełniać swoje funkcje przez wiele lat oraz  zapewniać maksymalny komfort  zarówno dla pacjenta jak i dla fizjoterapeuty. Dobrze dobrany wpływa na jakość i ergonomię pracy dlatego warto dobrze zastanowić się przed zakupem nad jego specyfikacją. Cechami dobrego stołu rehabilitacyjnego są:

  • Wysoka stabilność  - bardzo ważna podczas wykonywania prezycyjnych technik manualnych
  • Możliwość sprawnej regulacji wysokości za pomocą siłownika eleketrycznego lub hydraulicznego
  • Możliwość łatwego przemieszczania  - co zapewnia sytem kół jezdnych
  • Otwór na twarz w podgłówku zapewniający łatwy sposób oddychania pacjentom

Stoły rehabilitacyjne OpenMedis łączą w sobie wszystkie powyższe cechy. Dodatkowo szeroki wybór aksesoriów umożliwa terapeucie zakup odpowiedniego stołu według wymaganej specyfikacji.  Ponadto tylko u nas  istnieje możliwość obejrzenia  i wypróbowania stołu rehabilitacyjnego przed zamówieniem!


Rehabilitacja

OpenMedis to także gabinet rehabilitacyjny w Krakowie. Oferujemy  usługi rehabilitacyjne z zaresu terapii manualnej kręgosłupa i stawów obwodowych, stabilizacji oraz fizjoterapii nietrzymania moczu. Osoby prowadzące gabinet to cerftyfikowani terapeuci manualni (MT 1 - terapia manualna wg standardów IFOMPT).

Wykonanie strony internetowej - Devilart